Верховина (до 1962 р. -село Жаб'є, польською Zabie) - адміністративний центр Верховинського району. Стара назва Жаб'є. Згідно з народним переказом першим поселенцем у цих місцях був Яким Жабка, тому селище назвали Жаб'єм (згадується у 1424 р.). Перейменоване у 1962 році відповідно до свого місцерозташування: "верховиною" називають високогірну місцевість у Карпатах. Перша письмова згадка про нього датується 1424 роком. Гірське карпатське селище засноване ще перед п’ятнадцятим століттям, тому має велику історичну цінність. Деякий час Верховина була у складі Австрії, Польщі.
Селище назву свою повністю виправдовує, бо тільки низинна його частина розташована на висоті 620-640 метрів над рівнем моря, а більша його частина – в горах, значно вище. Найвисокогірніший присілок Верховини розташувався на високому перевалі на висоті 1250 метрів і є чи не найвищим гірським поселенням в Україні.
Верховинський – єдиний адміністративний район області, який повністю розташований на території карпатської гірської системи. Крім того, що це найвисокогірніший район області він ще і єдиний серед інших районів який межує з іншою державою. На південному заході на протязі 49 кілометрів проходить державний кордон України з Румунією. На заході район межує з Закарпаттям, на сході – з Буковиною , а на півночі – з Надвірнянським та Косівським районами Івано-Франківщини.
Сам районний центр – смт. Верховина за даними останнього перепису населення (2001р) є найменш малочисельним по кількості населення райцентром області (5900 чол.) як і весь Верховинський район (30 000 чол.) До того ж Верховина єдиний (крім Рожнятова та Богородчан) районний центр, який не одержав статусу міста. Протяжність району з півночі на південь – 62 км., з заходу на схід – 41 км., а площа в цілому складає 1263 кв. км.
Любителі затишного спокійного відпочинку відзначать те, що жителів у карпатському куточку зовсім мало, проте їх кількість не заважає місцевому населенню зберігати гуцульську гостинність – тому, відпочиваючи у приватному секторі, Ви можете розраховувати на розуміння, гостинність, хороше ставлення. Приватні садиби ознайомлять Вас с гуцульським побутом і дадуть можливість пожити в етнічному і екзотичному культурно-ментальному середовищі. Ласкаво запрошуємо на відпочинок!
Любителям лижного відпочинку в Карпатах з радістю повідомляємо, що в селищі також є трамплін для стрибків, бугельні підйомники. А цінителям культурної частини відпочинку – про народні ансамблі і музеї, розміщені в гуцульському центрі. Звичайно, Верховина не забула про тих, хто відпочиває в Карпатах з неабияким екстрімом. Діє школа рафтингу, а також у карпатському краї є можливість лазити по скелях, спливати на байдарках і рафтах (але врахуйте те, що річка Черемош – гірська).